środa, 26 lipca 2017

Pokochaj swoje serce

Witam wszystkich :) Dziś taki ogólnotematyczny wpis :) Podobno najlepiej pisze się o sprawach, które długo w nas 'siedzą' i często goszczą w naszych umysłach. Mam dla was kilka rad i wskazówek których ostatnio nauczyłam się wcielać w życie. No to zaczynamy! :)

1. Na wszystkich spoglądaj z miłością i czułością. Po co nieustanie kogoś darzyć nienawiścią i złością? Uważam, że to bardzo źle wpływa na nasze samopoczucie i zachowanie. Lepiej odpuścić i żyć ze świadomością że jest się dobry człowiekiem.


2. Gdy czujesz się zraniona/ny i masz ochotę wyrzucić z siebie potok słów, wykrzyczeć coś bliskim, sprowokować kłótnie policz do dziesięciu i zapytaj siebie: ,,Czy to działanie pomnaża szczęście wokół?'' Zastanów co dobrego wyniknie z tego, że na kogoś nawrzeszczysz.


3. W chwilach narastającego napięcia, złości, smutku przenoś swoją uwagę na zmysły. Wypij herbatę, obejrzyj film, przeczytaj książkę. Skup się na drobnych namacalnych rzeczach.


4. Raz dziennie powiedz do siebie, lub pomyśl ,,Kocham''

5. Codziennie wieczorem pomyśl o rzeczach za które jesteś wdzięczna/ny. Za co możesz być? Za rozmowę z kimś bliskim, za piękny zachód słońca, za fajny film w telewizji.

6. Bądź dumna/ny z tego ze idziesz własną drogą. Nie warto patrzeć na innych ludzi. Każdy ma własne wartości i to nimi powinien się kierować. Należy w pełni ufać swoim wyborom i decyzjom.


7. Nie rób czegoś tylko dlatego, że robią to inni!! To chyba najgorsza głupota jaką można zrobić. Sami wiemy co jest najlepsze dla nas, co jest dobre a co złe. Naśladowanie kogoś jest brakiem wiary w swoje możliwości.


8. Comfort zone. Nic się nie bierz z niczego więc działaj!


9. Prześpij się z tym. Przed pójściem spać pomyśl intensywnie nad wszystkimi dręczącymi Cię pytaniami. Badania udowodniły, że mózg podczas snu wciąż pracuje i usiłuje rozwiązać problemy.


10. Zrób coś tylko dla siebie! Sam/a popraw sobie humor. Posłuchaj szalonej muzyki ,wyjdź na spacer z psem, kup coś co Cię ucieszy i staraj się zapomnieć o wszystkim co Cię otacza, niech się dzieje co chce.


Na dziś to wszystko. Mam nadzieję, że się spodobało i nie było to dla was nudne. Niedługo dodam tu jakieś fajne zdjęcia. Mam też w planach jechać na dzień do Sopotu, więc myślę, że z wycieczki też tu coś się pojawi. Trzymajcie się ciepło!